H.Ü. SBF, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü
AISEP 2021 En İyi Poster sunum ödülü
“Beden Eğitimi ve Spor” Yüksek Lisans ve Doktora programları açılmıştır.
Proje kitabı Hacettepe Üniversitesi Yayınları Tarafından Yayımlandı
Doktora öğrencimiz Özkan Beyaz'ın TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Projesi Kabul Aldı
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Fiziksel Aktivite ve Sedanter Davranışlar Rehberi Özeti
TUBİTAK 1001 projesi (Türkiye Norm Çalışması) kabul edilmiştir.
Doktora

Detaylı bilgi için lütfen Fakülte web sayfalarımızı ziyaret ediniz.

 

Beden Eğitimi ve Spor Programı

Spor Bilimleri ve Teknolojisi Programı

 

"Beden Eğitimi ve Spor” Yüksek Lisans ve Doktora programları

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde “Beden Eğitimi ve Spor” Yüksek Lisans ve Doktora programları açılmıştır. Programlara 2021-2022 Eğitim-Öğretim Döneminde öğrenci alımına başlanacaktır. Programlar bünyesinde yer alan Öğretim Üyelerinin özgeçmişleri ve akademik çalışmaları isimlerinin yazdığı bağlantıda yer almaktadır. Eğer Hacettepe Üniversitesinde Yüksek Lisans veya Doktora yapmak isterseniz ilgi alanlarınıza göre öğretim üyeleri ile başvuru öncesinde doğrudan bağlantı kurup detayları konuşabilirsiniz. Bu, sizlerin ufkunu açacak ve çalışmak istediğiniz konuyu daha da netleştirecektir. Programlara başvuru koşulları aşağıda yer almaktadır. Sağlıklı günler dileğiyle...

  • Başvurular Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsüne yapılacaktır. ALES ve yabancı dil puan bilgilerine de enstitü sayfasından ulaşılabilir. Sınavlar 01-03 Eylül 2021 tarihlerinden birisinde yapılacaktır. Kesin tarih, saat ve kontenjan bilgileri enstitü sayfasında duyurulacaktır.

 

Tezli Yüksek Lisans Programına Öğrenci Kabul Koşulları

• Spor Bilimleri alanındaki herhangi bir yükseköğretim programından lisans seviyesinde mezun olmak veya Tıp Fakültesi mezunu olmak. Bunlar dışındaki en az 4 yıllık yükseköğretim programlarından mezun olanlar için Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı akademik kurulu tarafından kabul edilmek.

• ALES (SAY/EA/SÖZEL) puan türü ile Sağlık Bilimleri Enstitü Kurulu tarafından belirlenen ve Hacettepe Üniversitesi Senatosu tarafından onaylanan ALES ve Yabancı Dil taban puanına sahip olmak .

• Hacettepe Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü başvuru koşullarını sağlamak.

 

Doktora Programına Öğrenci Kabul Koşulları

• Spor Bilimleri alanındaki herhangi bir tezli yüksek lisans programından mezun olmak veya Tıp Fakültesi mezunu olmak. Bunlar dışındaki yüksek lisans programlarından mezun olanlar için Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Akademik Kurulu tarafından kabul edilmek.

• Hacettepe Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü doktora programı başvuru koşullarını sağlamak.

• ALES (SAY/EA) puan türü ile Sağlık Bilimleri Enstitü Kurulu tarafından belirlenen ve Hacettepe Üniversitesi Senatosu tarafından doktora programı için onaylanan ALES ve Yabancı Dil taban puanına sahip olmak.

• Spor Bilimleri alanında lisans ya da yüksek lisans derecesi olmayan adaylar için Hacettepe Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile tanımlanan Bilimsel Hazırlık Programı kapsamında Anabilim Dalı Akademik Kurulu tarafından belirlenen dersleri almak ve sınavlarını başarıyla tamamlamak.  

 

Öğretim Üyeleri (Afabetik sıra ile)

Prof. Dr. Alp Çetin                  : https://avesis.hacettepe.edu.tr/acetin

Prof. Dr. Canan Koca Arıtan   : https://avesis.hacettepe.edu.tr/canankoca

Prof. Dr. Emine Çağlar                       : https://avesis.hacettepe.edu.tr/eminecaglar

Prof. Dr. Feza Korkusuz          : https://avesis.hacettepe.edu.tr/feza.korkusuz

Prof. Dr. Gıyasettin Demirhan           : https://avesis.hacettepe.edu.tr/demirhan

Doç. Dr. Ayda Karaca             : https://avesis.hacettepe.edu.tr/ayda

Doç. Dr. Deniz Hünük             : https://avesis.hacettepe.edu.tr/deniz.hunuk

Doç. Dr. Yeşim Bulca              : https://avesis.hacettepe.edu.tr/ybulca

Dr. Öğrt. Üyesi: Pınar Öztürk  : https://avesis.hacettepe.edu.tr/pinarozturk